Nasze realizacje wykonawcze

Roboty budowlane realizowane w latach 2016-2017:  Kliknij by pobrać (.pdf)

     Nad drogą krajową nr 5 Poznań – Bydgoszcz – Gdańsk powstał nowy wiadukt. Inwestycję tę realizowała Firma GOTOWSKI.
W przypadku tego obiektu możemy mówić o powstaniu nowej konstrukcji – wyjaśnia Dyrektor ds. Realizacji Kontraktów w Firmie GOTOWSKI Paweł Pietraszak. Wykonaliśmy nie tylko nową płytę, ale również podpory, czego w początkowej fazie prac nie obejmował projekt. W styczniu 2017 roku udało się udostępnić dla kierowców wiadukt, a więc zaledwie po 5 miesiącach intensywnych prac.

Po zimowej przerwie i utrzymującej się dobrej pogodzie ukończono prace wykończeniowe oraz zlikwidowano przejazdy tymczasowe przez torowisko tramwajowe. Pozwoliło to na ułożenie nawierzchni na skrajnych pasach ruchu. Poza tym dokończona została budowa ciągu pieszo-rowerowego. Na jego nawierzchni zastosowano specjalną żywicę, dla ułożenia której kluczowa była dobra pogoda (dodatnie temperatury i brak opadów).

Konstrukcja wiaduktu została zabezpieczona przed korozją, a przyległy do wiaduktu teren został zagospodarowany zielenią. Na końcowym etapie prac zostało wykonane poziome oznakowanie zmodernizowanych jezdni. W związku z rozbiórką tymczasowych przejazdów od 1 kwietnia br. przez okres około 2 tygodni zostało zawieszone kursowanie linii tramwajowych nr 2 i 9 w kierunku Wzgórza Wolności.

Dzięki budowie nowego obiektu kierowcy będą mogli docelowo poruszać się trzema pasami ruchu, a nie jak wcześniej dwoma. Skrajny prawy pas przeznaczony jest dla kierowców skręcających na łącznicę (ślimak), która umożliwia zjazd w kierunku ul. Jana Pawła II i przez którą przebiega droga krajowa nr 5. Na poszerzonym obiekcie znalazło się także miejsce na ciąg pieszo-rowerowy o szerokości ponad 5 m, który został oddzielony od jezdni stalową barierą. Rozwiązanie to w znacznym zakresie podnosi bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów.

Wiadukt w liczbach:

- długość: 112,15 m;
- szerokość: 17,88 m;
- czas realizacji robót (zakres podstawowy): 5 miesięcy;
- koszt modernizacji: 13 mln zł.

Inwestor: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.
Wykonawca: Firma GOTOWSKI.

Szukasz solidnego wykonawcy konstrukcji stalowej?